Usuwanie odcisków, modzeli

Odciski, modzele i inne zmiany naskórka to częsty problem podologiczny. Ich pojawienie się na podeszwach i innych strefach stopy powoduje często dolegliwości bólowe i dyskomfort podczas chodzenia. W naszym gabinecie w Warszawie zajmujemy się usuwaniem odcisków i im podobnych zmian, zapewniając naszym pacjentom kompleksową pielęgnację i ulgę.

Czym tak właściwie są modzele i odciski? Modzele należą do zrogowaceń naskórka będących wynikiem przeciążenia stóp wynikającego między innymi z wad zwyrodnieniowych stóp, ale i nieprawidłowej biomechaniki chodu czy nieodpowiednio dobranego obuwia. Pojawiają się najczęściej na podeszwach stóp – szczególnie przodostopiu i mają charakterystyczny owalny kształt. Odciski to z kolei punktowe, stwardniałe zmiany hiperkeratotyczne najczęściej w odcieniu żółtym, w których zauważyć można odgraniczony głębszy rdzeń. Bywają one wyjątkowo uciążliwe, powodując nieprzyjemne dolegliwości bólowe, a przy tym wyglądają nieestetycznie. Ich pojawienie się na stopie może być przyczyną pojawiania się stanów zapalnych i zakażeń, dlatego profesjonalna pomoc podologa bywa w niektórych przypadkach wręcz nieodzowna.

Problemy stóp tego typu wynikać mogą z wielu przyczyn, a poza deformacjami stóp i niewłaściwym doborem obuwia, pojawiać się mogą także na skutek nadmiernej potliwości stóp. Stanowią one częsty problem osób z cukrzycą, cierpiących na reumatyzm. czy nadciśnienie. Usuwanie odcisków i modzeli wymaga zastosowania środków mechanicznych – zmiany ścinane są z pomocą skalpela i specjalistycznych narzędzi a następnie dobiera się odpowiednie odciążenia pozabiegowe

Usuwanie odcisków w naszym gabinecie pozwala pacjentom z Warszawy (Targówek, Białołęka, Bródno) zapewnić kompleksową pomoc w pozbyciu się niechcianych zrogowaceń, a co za tym idzie zyskać ulgę i zadbany wygląd stóp. Leczenie podologiczne odcisków to szybki i bezpieczny sposób na walkę z odciskami i modzelami, dzięki niemu możliwe staje się komfortowe poruszanie się. Po zabiegu warto szczególnie zadbać o pielęgnację i zapobiegać nawrotowi dolegliwości poprzez wymianę obuwia lub np. zmianę nawyku noszenia butów na gołe stopy.