Podstawowy zabieg podologiczny

Odczuwasz dyskomfort podczas chodzenia? Doskwiera Ci ból, masz widoczne zrogowacenia, odciski lub zauważasz niepokojące objawy? Twoje stopy wymagają profesjonalnego wsparcia! W gabinecie Cosmopodia zlokalizowanym na Targówku w Warszawie ulgę przynieść może szybki i skuteczny pedicure podologiczny.

Podstawowy zabieg podologiczny to bezinwazyjny i całkowicie bezbolesny pedicure medyczny dostępny w naszym gabinecie dla pacjentów między innymi z rejonu Bielany, Białołęka czy Targówek w Warszawie. Podczas jego wykonywania podolog delikatnie obcina i szlifuje paznokcie, usuwa nadmierne zrogowacenia, modzele i odciski,oczyszcza wały paznokciowe oraz aplikuje odpowiednio dobrany preparat. Pedicure podologiczny pozwala na dobór odpowiednich odciążeń pozabiegowych, a także na zweryfikowanie indywidualnych problemów stóp pacjenta.

Pedicure leczniczy to wspaniały sposób na zadbanie o stopy, ale również zdiagnozowanie ewentualnych schorzeń i dolegliwości okolic stóp i stawu skokowo-goleniowego. Dzięki regularnym zabiegom podstawowego pedicure podologicznego możliwe jest skuteczne pielęgnowaniestóp i zadbanie o profilaktykę wielu problemów zdrowotnych. Z pomocą podologa zapobiegać możemy także powstawaniu zmian patologicznych.

Częstotliwość wykonywania zabiegu pedicure zależy od potrzeb stóp pacjenta, jednak najlepiej wykonywać go co 4-6 tygodni. Regularna dbałość o ten aspekt całorocznej pielęgnacji stóp pozwala cieszyć się estetycznym wyglądem i zdrowiem. Zabieg ten pozwala utrzymać zadbane stopy, ale może być również sposobem na wczesne wychwycenie niepokojących zmian, które dzięki szybkiej reakcji pozwolą na krótszą i mniej bolesną terapię. Różnicą pomiędzy pedicure podologicznym, a tym wykonywanym przez kosmetyczki jest pomijanie moczenia stóp w wodzie. Tutaj do opracowania stóp oraz zmiękczania naskórka stosowane są odpowiednie preparaty i narzędzia podologiczne.

W gabinecie podologa przez przystąpieniem do zabiegu pedicure medycznego wykonywany jest wywiad z pacjentem i zakładana jest karta pacjenta. Przeprowadzany w Warszawie zabieg jest zatem kompleksową wizytą, podczas której przeprowadzana jest skrupulatna analiza stóp, a także oceniane są zmian występujących na stopach. Po podstawowym zabiegu podologicznym pacjent otrzymuje zalecenia i wskazówki odnośnie dalszej pielęgnacji stóp w domu. Gdy rozpoznane zostaną jakieś zmiany, omawiane są również proponowane metody terapeutyczne, przyczyny powstawania zmian jak modzele czy brodawki wirusowe, a także sposoby ich zapobiegania i dbałości o zdrowie stóp.

Zapraszamy na zapisy na konsultacje podologiczne i pedicure medyczny w naszym gabinecie w mieście Warszawa (Białołęka, Bielany, Targówek).