Pielęgnacja stóp u cukrzyków

Diabetycy to szczególna grupa pacjentów podologicznych, u których dbałość o stopy jest niezwykle istotna. Przebieg i powikłania cukrzycy mogą prowadzić do rozwoju niebezpiecznego dla zdrowia, a nawet życia Zespołu Stopy Cukrzycowej (ZSC). Przyczyna tego stanu rzeczy jest współistniejąca neuropatia objawiająca się zaburzeniami czucia, dotyku, temperatury i wibracji, a także niedokrwienie kończyn dolnych często objawiające się owrzodzeniami, infekcjami czy destrukcją głębszych tkanek. W naszym gabinecie podologicznym w mieście Warszawa, pragniemy zaoferować najwyższej jakości wsparcie dla cukrzyków.

Regularne wizyty podologiczne to jeden z ważnych sposobów przeciwdziałania przykrym dolegliwościom związanym w obrębie stóp. Prawidłowe skracanie paznokci, usuwanie zrogowaceń, modzeli i odcisków na podeszwach, ale i pomoc w doborze optymalnego obuwia, indywidualnie dopasowanych wkładek ortopedycznych – to wszystko pozwolić może na bieżące kontrolowanie stanu stóp pacjentów diabetologicznych. Staranna pielęgnacja i dbałość o stopy u cukrzyków pozwala na skuteczne zminimalizowanie przykrych i najcięższych powikłań związanych ze stopą cukrzycową, w tym amputacji części kończyn dolnych.

Zabiegi podologiczne w Cosmopodia w gabinecie w Warszawie to dla diabetyków nieoceniona pomoc. Rzetelnie przeprowadzony wywiad z pacjentem, weryfikacja historii choroby oraz jej leczenia, to profesjonalna i prawidłowaopieka nad stopami pacjenta. Indywidualne, holistyczne podejście pozwala nam we współpracy z diabetologiem, fizjoterapeutą oraz innymi specjalistami w Warszawie, zadbać o to, aby efekty zabiegów podologicznych przyniosły jak najlepsze rezultaty.

Dzięki regularnym zabiegom podologicznym, stopy utrzymane są w doskonałej kondycji, a podolog dba o to, aby skutecznie zapobiegać wystąpieniu lub nawrotom owrzodzenia czy ran. Doskonałe przygotowanie oraz wiedza, pozwala przeciwdziałać wielu problemom stóp, na które diabetycy są szczególnie narażeni. Doskonały dobór preparatów i terapii leczniczych pozwala zapobiegać nadmiernemu przesuszaniu, pękającym piętom, modzelom, odciskom, deformacjom stóp i paznokci, rogowaceniu łożyska, szponowatym paznokciom, infekcjom bakteryjnym i grzybiczym i wielu innym.

W naszym gabinecie w Warszawie każdy diabetyk znajdzie kompleksową opiekę w zapobieganiu powstawaniu powikłań związanych z zespołem stopy cukrzycowej. Zapraszamy do kontaktu.