Korekcja wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to niezwykle częsta przyczyna odwiedzin w gabinecie podologicznym. W Cosmopodia w Warszawie regularnie spotykamy się z problemem wkręconych lub wrośniętych paznokci, których leczenie wymaga odpowiedniej terapii. Przyczyn powstawania tych kłopotliwych dolegliwości jest wiele, bowiem należą do nich między innymi:

– nieprawidłowe obcinanie paznokci,

– byt głębokie wycinanie boków paznokci,

– nadwaga, ciąża,

-noszenie nieprawidłowo dobranego i ciasnego obuwia,

– pojawienie się zmian chorobowych płytek paznokcia,

– zwyrodnienia stóp w tym koślawości palców, w którym pojawia się duży nacisk na boczną część paznokcia,

– przerośnięcie wałów okołopaznokciowych,

– nadmierna potliwość, maceracja skóry,  zwiększa ryzyko wystąpienia zakażeń bakteryjnych,

– zmiany  układu krążenia, których wynikiem jest rolowanie się paznokci.

Czynniki te mogą występować samodzielnie, bądź nakładać się, powodując stany zapalne i ranki.

Leczenie wrastających paznokci oferowane w naszym gabinecie w mieście Warszawa pozwala zyskać profesjonalną pomoc. Wykorzystywane przez nas specjalistyczne narzędzia i techniki radzenia sobie z wrastającymi paznokciami, pozwalają opanować nawet najostrzejsze stany. Najczęściej w korekcji stosujemy niezwykle skuteczne klamry na wrastające paznokcie, oraz dostępne są również inne metody separowania płytki od wałów okołopaznokciowych takie jak tamponady, specjalistyczne opatrunki.

Klamry na wrastające paznokcie Warszawa

Dolegliwości związane z wrastającymi paznokciami dotyczyć mogą każdego z nas, bez względu na wiek. Możemy nabawić się problemu poprzez urazy paznokci, intensywne uprawianie sportu czy uwarunkowania genetyczne itp. Bez względu jednak na przyczynę, klamry na wrastające paznokcie pozwalają precyzyjnie skorygować ułożenie paznokcia. Ich prawidłowe dobranie i założenie pozwala unieść brzegi paznokcia i odciążyć wały paznokciowe, ulżyć w dolegliwościach bólowych, spłaszczyć płytkę oraz zapobiec ponownemu wrastaniu. Ich zastosowanie pozwala pacjentowi wykonywać wszelkie aktywności, w tym uprawianie sportów. Z pomocą klamry paznokcie naturalnie się regenerują.

Prawidłowo przeprowadzone zabiegi podologiczne, w przypadku wrastających paznokci pozwalają skutecznie uniknąć konieczności przeprowadzenia interwencji chirurgicznej, która często zwiększa ryzyko nawrotu problemu wrastania paznokci.

Zabieg rekonstrukcji paznokcia wykonywany jest w sytuacjach, w których naszym pacjentom zależy na estetycznym, bardzo naturalnym efekcie pełnej płytki paznokciowej.  Rekonstrukcję wykonuje podolog specjalnym akrylem podologicznym, metodą UNGUISAN. Rekonstrukcję paznokci, możemy wykonać w przypadku paznokci pourazowych, z zahamowanym wzrostem.

Zabieg ten umożliwia też pomalowanie paznokci.