Dezynfekcja obuwia

Ciepło i wilgoć, która gromadzi się w butach jest idealnym miejscem do rozwoju grzybów oraz bakterii, które są odpowiedzialne za grzybice skóry oraz paznokci jak i brzydki zapach obuwia.

Dlatego regularne czyszczenie oraz sanityzacja obuwia jest tak istotna, jeżeli używasz tej samej pary butów przez 8-12 godzin dziennie.

Producenci większości butów nie zalecają a wręcz zabraniają klasycznego mokrego prania obuwia.

Firma KLENZ opracowała metodę suchego czyszczenia i dezynfekcji obuwia, pozbawiając je chorobotwórczej mikloflory. 

Jak działa 3 etapowy system sanityzacji KLENZ ?

  1. Zgazowanie ozonem – wbudowany elektroniczny generator ozonu produkuje gaz następnie jest on podgrzewany przez termowentylator i wtłaczany pod ciśnieniem specjalnymi przewodami bezpośrednio do obuwia jak również do szczelnej komory w której znajduje się obuwie. Efektem pierwszego etapu czyszczenia jest sanityzacja, deodoryzacja oraz suszenie obuwia.
  2. Odprowadzenie zużytego gazu – zużyty oraz zanieczyszczony gaz (mieszanka ozonu, powietrza, mikroflory oraz potu) jest odsysany z komory i wstępnie oczyszczany na specjalnym filtrze.
  3. Dezynfekcja ultrafioletem, filtr wodny wstępnie oczyszczona mieszanka gazu, przechodzi przez komorę z lampami ultrafioletu, które wzmacniają ozon w procesie dezynfekcji i sanityzacji. Następnie przechodzi przez wodny system filtrujący. Efektem końcowym jest sanityzacja całego obuwia, przy czym urządzenia działa w obiegu zamkniętym, więc minimalizuje się wydzielanie ozonu oraz zużytego nieświeżego powietrza na zewnątrz urządzenia i w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie.